czesc.jpg
Nazywam się Marcin i miło mi, że tu trafiliście.
Fotografuję ludzi już od kilkunastu lat, staram się budować i rozwijać swój własny styl oraz kunszt reportażu dla Was jak i również dla siebie, dla własnej przyjemności i satysfakcji. Staram się utrwalać na moich zdjęciach wszelkie emocje, ważne wydarzenia, czy zabawne sytuacje.
Cenię sobie naturalność i dobre relacje międzyludzkie. Nasza współpraca powinna być równie naturalna. Proponuję od razu przy pierwszym kontakcie mówić sobie po imieniu. Ułatwi nam to komunikację oraz ewentualną współpracę.
Trafiliście tu zapewne poprzez portale społecznościowe lub po prostu, czego sobie życzę poprzez polecenie mnie przez jedną z moich par. Także do rzeczy, jako fotograf ślubny oferuję
Wam:

Najkrócej rzecz ujmując:
Reportaż ślubny ~ 1500 obrobionych, naturalnych zdjęć w formie reportażu.
P
lener ślubny wykonany w inny dzień ~150 zdjęć.
150 odbitek 15×23 oraz drewniany pendrive z wszystkimi Waszymi zdjęciami, a to wszystko w mojej autorskiej drewnianej szkatułce z wygrawerowanymi Waszymi imionami. Dodatkowo możecie domówić fotoksiążkę w wersji 200 stronicowej.

                Nie określam maksymalnej ilości oddanych zdjęć. Przy całodziennym zleceniu, finalna ilość zdjęć to około 1500. Do tego kadry z sesji plenerowej około 150. Wszystko zależy od atmosfery, miejsca i od Was samych. Nie pobieram żadnych dodatkowych opłat za większą ilość. Oddaję Wam wszystkie te fotografie, które uważam za udane i wartościowe.Czyli, jak mniej więcej wygląda moja praca z Wami. Zazwyczaj dwa dni przed ślubem, uzgadniam z Wami szczegóły mojej pracy. Ustalamy godziny i adresy reportażu. Fotografować zaczynam zazwyczaj 3 godziny przed ślubem. Staram się fotografować wszystko co widzę i jak to widzę. Używam światła zastanego. Pracuję tak, by nikogo nie stresować.
               W kościele zawsze odwiedzam księdza okazując legitymację upoważniającą do wykonywania fotografii w miejscach sakralnych. Lokuję się w dogodnym dla mnie miejscu. W kościele/USC nie używam lampy błyskowej. Fotografuję gości i staram się nikogo nie rozpraszać swoją osobą. Lubię tworzyć kadry z rożnych perspektyw. Cenię sobie naturalność. Najlepiej kiedy nie patrzycie w obiektyw, nie zwracacie na mnie uwagi.
Na sali weselnej obserwuję co się dzieje i fotografuję. Tu
powstaje 2/3 całego materiału. Jestem z Wami do końca oczepin. Moja praca dobiega końca około 00:30 w nocy. Najbardziej czasochłonne zadanie przede mną, selekcja materiału, obróbka, druga selekcja oraz przygotowanie Waszej drewnianej szkatułki.            Najwygodniej dla nas, to zdjęcia plenerowe w innym dniu niż dzień Waszego ślubu. Jeśli nie macie czasu, nie ma problemu, na realizacje pleneru macie rok. Myślę, że to taki optymalny czas na realizację dla osób niedysponujących czasem.                      Wspólnie wybieramy lokalizację na zdjęcia, mogą być to miejsca bliskie Waszym sercom lub takie, które się Wam podobają. Może to być spacer po lesie czy przechadzka po bieszczadzkich szlakach. Jestem otwarty na propozycje. Środki transportu, koszty dojazdów i ewentualne opłaty za bilety i wejściówki są po Waszej stronie.
Nie czekam z oddaniem materiału ślubnego do finalizacji pleneru. Oddaję Wam pendrive z reportażem wraz z miejscem na zdjęcia z sesji (udostępnię Wam je online). Co do miejsca i daty pleneru, umówimy się na konkretny termin. Pojedziemy gdzie tylko zechcecie. To nasze wspólne dzieło. Skupię się na Waszych uczuciach, na szczerych emocjach. Chcę, byście czuli się swobodnie i ulegli swojej miłości. Mnie już znacie, nie krępuje Was aparat, ani moja osoba, zawsze panuje luźna atmosfera. Średnio jest to od 4 do 4 godzin.
Istnieje możliwość pleneru zagranicznego, nie dłuższego niż 2 pełne dni. Wszelkie koszty z tym związane są po Waszej stronie (dojazdy, loty i noclegi). Dopłata do takiego pleneru to 500 zł. Dostajecie wtedy cały drugi dzień sesji oraz znacznie większą liczbę zdjęć niż w przypadku pleneru jednodniowego, nawet 500 zdjęć. Wszystko zależy od Waszych chęci i sił, no i jak wiadomo – miejsc gdzie pojedziemy.zasieg pracy           Jestem z Przemyśla w województwie podkarpackim. To główne miejsce mojej pracy. Jestem mobilny i nie mam problemu z niedalekimi dojazdami. W związku z pracą zawodową w dni powszednie oraz częstymi zobowiązaniami fotograficznymi zaplanowanymi na dni po Waszym ślubie, staram się nie zapuszczać dalej niż 250 km od Przemyśla. Dojazd w obszarze powiatu przemyskiego jest w cenie. Koszty dojazdu do innych lokalizacji są następujące. W okolice Rzeszowa koszt dojazdu to 200 zł, w okolice Krakowa 400 zł. Koszty dojazdu będą uwzględnione w kwocie na Waszej umowie.                 Mój czas i amortyzacja sprzętu mają swoją cenę, jest zależna od przejechanych kilometrów, użytych materiałów i pochłoniętej energii. Cena jest jedna, nie oferuję różnych pakietów, oferuję produkt twórczy, którym jest finalny reportaż ślubny.
Bym mógł Wam wycenić swoją usługę, napiszcie lub zadzwońcie, poinformujcie mnie o dacie i miejscach reportażu. Wtedy podam Wam moją stawkę.publikacja.jpg              Dzięki publikacji zdjęć, które wybiórczo zamieszczam na profilu TF na Facebooku, Instagramie oraz na tej stronie, macie wgląd w mój styl, w mój sposób kadrowania oraz w jakość techniczną samych fotografii (mimo małej rozdzielczości i wysokiej kompresji upublicznianych zdjęć). Własnie dzięki tym zdjęciom do mnie trafiliście. Dlatego zależy mi na tym, by móc pokazać Wasze najciekawsze zdjęcia. To istotny element promocji mojej pracy, pomagający przyszłym parom do mnie dotrzeć i podjąć decyzję o współpracy. Na moich fotografiach nie pokazuję nikogo w złym świetle, nie robię kompromitujących ujęć. Na tej stronie publikuje ~ 30% z finalnego materiału, na portalach społecznościowych pojedyncze, ciekawsze kadry.                 Mój średni czas pracy nad materiałem to około 10 dni. W szczycie sezonu zdarzy się tak, że Wasze zdjęcia zacznę obrabiać dopiero po okresie kilku tygodni. Obowiązuje chronologiczna kolejka.
Jeśli chcecie podjąć współpracę właśnie ze mną, to zapraszam do kontaktu. Nie dokonuję rezerwacji dat. Termin jest Wasz w momencie spisania umowy, którą możemy też spisać mailowo oraz po wpłaceniu zadatku w wysokości 500 zł. Rozliczamy się gotówkowo w momencie odbioru przez Was gotowego reportażu. Jeśli chodzi o termin oddania Waszych zdjęć to wszystko zależy od daty ślubu. Zdjęcia obrabiam na bieżąco. Czas oczekiwania to 2-12 tygodni.

Moje wolne soboty od maja do października, to:


2020 rok
2, 16, 23 i 30 maja / 11 i 18 lipca / 26 września /
3, 10, 17, 24 i 31 października


2021 rok
1, 8, 15, 22 i 29 maja / 5, 12 i 19 czerwca / 3, 10, 17 i 31 lipca / 7, 14, 21 i 28 sierpnia /
18 września / 2, 9, 16, 23 i 30 października


Przyjmuję już zlecenia na 2022 rok. O terminy pozasezonowe i na dni inne niż sobota, musicie mnie zapytać.

Dziękuję za uwagę 🙂 
Marcin

Macie pytania?
Pytajcie na FB lub telefonicznie.