czesc.jpg
Miło mi, że tu trafiliście, nazywam się Marcin i chętnie zostanę Waszym fotografem.
Fotografuję ludzi już od kilkunastu lat, cały czas staram się rozwijać własny styl oraz umiejętności uchwycenia emocji w sposób naturalny.
Cenię sobie naturalność i dobre relacje międzyludzkie. Nasza współpraca powinna być równie naturalna, dlatego nie „panujcie” mi proszę, tylko mówcie po imieniu, ułatwi nam to współpracę.
Jako fotograf ślubny oferuję
Wam:Reportaż ślubny ~ 1500 naturalnych zdjęć w stylu reportażowym.
P
lener ślubny ~150 zdjęć zrealizowanych w inny dzień .
150 odbitek 15×23 oraz pendrive, a to wszystko w mojej autorskiej drewnianej szkatułce z wygrawerowanymi Waszymi imionami.

                Jak już wspomniałem, przy całodziennym zleceniu ilość zdjęć to ~1500. Nie określam maksymalnej ilości. Do tego dodatkowo z samej sesji plenerowej kolejne ~150. Wszystko zależy od atmosfery, miejsca i od Was samych. Nie pobieram żadnych dodatkowych opłat za większą ich ilość. Oddaję Wam wszystkie te fotografie, które uważam za udane i wartościowe.Zazwyczaj dwa dni przed ślubem, uzgadniam z Wami szczegóły mojej pracy. Ustalamy godziny i adresy reportażu. Fotografować zaczynam zazwyczaj 3 godziny przed ślubem. Pracuję tak, by nikogo nie stresować. Lubię luźną i miłą atmosferę, naturalne zachowanie i emocje. Stąd upodobałem sobie zdjęcia niepozowane.  Staram się uchwycić ludzi takimi, jacy są. Nie stosuję retuszu, nie wyszczuplam, nie prostuję nosów oraz nie poproszę Was o uśmiech, jestem miłośnikiem emocji autentycznych, poczekam, aż uśmiech pojawi się sam. Ważne jest dla mnie, że mogę fotografować tak, jak czuję, bez wpływów czy narzuceń. Nie wymagam od Was zbyt wiele, niczego co by nie wypłynęło od Was samych, jedynie naturalność i szczera radość życia. Nie powtarzam ujęć, nie znaczy to, że Wam nie pomogę, jak macie wątpliwości lub jakieś pytania, jestem z Wami i dla Was, chętnie podpowiem i pomogę.
               W kościele zawsze odwiedzam księdza okazując legitymację upoważniającą do wykonywania fotografii w miejscach sakralnych. Lokuję się w dogodnym dla mnie miejscu. Fotografuję gości i staram się nikogo nie rozpraszać. Lubię rożne perspektywy i naturalność. Najlepiej jak nie zwracacie na mnie uwagi kiedy robię zdjęcia.
Na sali weselnej
 powstaje 2/3 całego materiału. Jestem z Wami do końca oczepin. Moja praca dobiega końca około 00:30 w nocy.           Najwygodniej dla nas, to zdjęcia plenerowe w innym dniu niż dzień Waszego ślubu. Jeśli nie macie czasu, nie ma problemu, na realizacje pleneru macie rok. Myślę, że to taki optymalny czas na realizację dla osób niedysponujących czasem.
Wspólnie wybieramy lokalizację, mogą być to miejsca bliskie Waszym sercom lub takie, które się Wam podobają. Może to być spacer po lesie czy przechadzka po bieszczadzkich szlakach. Jestem otwarty na propozycje. Środki transportu, koszty dojazdów i ewentualne opłaty za bilety i wejściówki są po Waszej stronie.
Nie czekam z oddaniem materiału ślubnego do finalizacji pleneru. Oddaję Wam pendrive z reportażem wraz z miejscem na zdjęcia z sesji (udostępnię Wam je online). Co do miejsca i daty pleneru, umówimy się na konkretny termin. Pojedziemy gdzie tylko zechcecie. To nasze wspólne dzieło. Skupię się na Waszych uczuciach, na szczerych emocjach. Chcę, byście czuli się swobodnie i ulegli swojej miłości. Mnie już znacie, nie krępuje Was aparat, ani moja osoba, zawsze panuje luźna atmosfera. Taki plener trwa średnio 3 godziny.
Istnieje możliwość pleneru zagranicznego, nie dłuższego niż 2 pełne dni. Wszelkie koszty z tym związane są po Waszej stronie (dojazdy, loty i noclegi). Dopłata do takiego pleneru to 500 zł. Dostajecie wtedy cały drugi dzień sesji oraz znacznie większą liczbę zdjęć niż w przypadku pleneru jednodniowego, ~ 500 zdjęć. Wszystko zależy od Waszych chęci i sił, no i jak wiadomo – miejsc gdzie pojedziemy.
Podróżowanie to moja druga największa pasja, chętnie Wam pomogę zorganizować taki wyjazd, znajdę najkorzystniejsze cenowo połączenia i dobry budżetowy nocleg. Na taki wypad wcale nie trzeba wielkiego budżetu.

zasieg pracy           Jestem z Przemyśla w województwie podkarpackim. To główne miejsce mojej pracy. Jestem mobilny i nie mam problemu z dojazdami. Staram się nie zapuszczać dalej niż 250 km od Przemyśla. Dojazd w obszarze powiatu przemyskiego jest w cenie. Koszty dojazdu do innych lokalizacji są następujące. W okolice Rzeszowa koszt dojazdu to 200 zł, w okolice Krakowa 400 zł. Koszty dojazdu będą uwzględnione w kwocie na Waszej umowie.                 Mój czas i amortyzacja sprzętu mają swoją cenę, jest zależna od przejechanych kilometrów, użytych materiałów i pochłoniętej energii. Pakiet mam jeden, więc cena jest jedna, nie oferuję opcji okrojonych, oferuję produkt twórczy, którym jest finalny reportaż ślubny.
Bym mógł Wam wycenić swoją usługę, napiszcie lub zadzwońcie, poinformujcie mnie o dacie i miejscach reportażu. Wtedy podam Wam moją stawkę.publikacja.jpg              Dzięki publikacji zdjęć, które wybiórczo zamieszczam na profilach TF na Facebooku i Instagramie oraz na tej stronie, macie wgląd w mój styl, w mój sposób kadrowania oraz w jakość techniczną samych fotografii (mimo małej rozdzielczości i wysokiej kompresji zdjęć). Własnie dzięki tym zdjęciom do mnie trafiliście. Dlatego zależy mi na tym, by móc pokazać Wasze najciekawsze zdjęcia. To istotny element promocji mojej pracy, pomagający przyszłym parom do mnie dotrzeć i podjąć decyzję o współpracy. Na moich fotografiach nie pokazuję nikogo w złym świetle, nie robię kompromitujących ujęć. Na tej stronie publikuje ~ 30% z finalnego materiału, na portalach społecznościowych pojedyncze, ciekawsze kadry.                 Mój średni czas pracy nad materiałem to około 10 dni. W szczycie sezonu zdarzy się tak, że Wasze zdjęcia zacznę obrabiać dopiero po okresie kilku tygodni. Obowiązuje chronologiczna kolejka.
Jeśli chcecie podjąć współpracę właśnie ze mną, to zapraszam do kontaktu. Nie dokonuję rezerwacji dat. Termin jest Wasz w momencie spisania umowy, którą możemy też spisać mailowo. Rozliczamy się w momencie odbioru przez Was gotowego reportażu. Zdjęcia obrabiam na bieżąco. Czas oczekiwania to ~2-10 tygodni.

Moje jeszcze wolne soboty od maja do października, to:


2020 rok
24 i 31 października


2021 rok
1, 8, 15 i 22 maja /19 czerwca / 3, 10, 17 i 31 lipca / 7, 21 i 28 sierpnia /
18 września / 2, 9, 16, 23 i 30 października


Przyjmuję już zlecenia na 2022 rok. O terminy pozasezonowe i na dni inne niż sobota, musicie mnie zapytać.

Dziękuję za uwagę 🙂 
Marcin

Macie pytania?
Pytajcie na FB lub telefonicznie.