czesc.jpg               Cieszę się, że zainteresowaliście się moimi fotografiami. Nazywam się Marcin i mogę być Waszym fotografem ślubnym. Od kilkunastu lat pasjonuję się fotografią, od kilku fotografią ślubną. Cenię sobie własny styl pracy oraz dowolność w tworzeniu moich fotografii. Jako fotograf ludzi lubię szczere emocje, są dla mnie esencją każdego zdjęcia.
               W związku z tym, że fotografia ślubna jest moją największą pasją, to zdobywanie doświadczeń i nowych umiejętności sprawia mi wielką przyjemność. Cenię sobie naturalność i dobre relacje z ludźmi. Dlatego nasza współpraca powinna być równie naturalna. Dlatego proponuję od razu przy pierwszym kontakcie mówić sobie po imieniu. Wasze zaufanie, którym możliwe że mnie obdarujecie, jest dla mnie znakiem, że mogę związać się z Wami emocjonalnie i zaangażować się w pełni w zadanie jakie mi powierzycie. A to, co mogę Wam na początek zaproponować jako fotograf ślubny to:

oferta upw

                Nie określam maksymalnej ilości oddanych zdjęć. Przy całodziennym zleceniu, minimalna ilość to 1000, jednak liczba finalna to 1500. Do tego kadry z sesji plenerowej około 200 zdjęć. Wszystko zależy od miejsca, ilości osób i atmosfery. Nie ma żadnych dopłat do większej ilości zdjęć. Robię dużo, bo tak lubię 🙂                Czyli, jak mniej więcej wygląda mój dzień pracy z Wami. Dwa dni przed ślubem, uzgadniam z panną młodą scenariusz dnia. Uzyskuję ważne informacje, adresy, układam swój harmonogram pracy. Reportaż zaczynam zazwyczaj w połowie przygotowań kosmetycznych, około godziny 10.00-11.00. Staram się fotografować wszystko co widzę i jak to widzę. Towarzyszę przy przygotowaniach. Pracuję tak, by nikogo nie stresować. Staram się uchwycić emocje oraz detale które nas otaczają. Oswajam Was oraz gości z moją osobą i stylem pracy.
               W kościele zawsze odwiedzam księdza okazując legitymację upoważniającą do wykonywania fotografii w miejscach sakralnych. Lokuję się w dogodnym dla mnie miejscu. W kościele/USC nie używam lampy błyskowej, korzystam ze światła zastanego. Przemieszczam się pomiędzy ławkami, fotografuję gości i staram się nikogo nie rozpraszać swoją osobą. Lubię tworzyć kadry z rożnych perspektyw. Cenię sobie naturalność. Najlepiej kiedy nie patrzycie w obiektyw, nie zwracacie na mnie uwagi. Na sali utrwalam elementy wystroju, detale, emocje Wasze i gości, obserwuję co się dzieje. Tu powstaje połowa całego materiału. Jestem z Wami do końca oczepin. Moja praca dobiega końca około godziny 1.00. Najbardziej czasochłonne zadanie przede mną, każde zdjęcie będzie ,,poprawione. Średni czas selekcji i obróbki materiału w jednego ślubu to około tydzień. Na pewno w szczycie sezonu zdarzy się tak, że Wasze zdjęcia zacznę obrabiać dopiero po okresie kilku tygodni.                  Najwygodniej dla nas, to stworzyć zdjęcia plenerowe w innym dniu niż dzień Waszego ślubu. Jeśli nie macie czasu, nie ma problemu, na realizacje pleneru macie rok czasu. Wspólnie wybieramy lokalizację na zdjęcia, mogą być to miejsca bliskie Waszym sercom lub takie, które Wam się po prostu podobają. Może to być spacer po lesie, wędrówka po górach czy przechadzka po bieszczadzkich szlakach. Jestem otwarty na propozycje. Środki transportu, koszty dojazdów i ewentualne opłaty za bilety i wejściówki są po Waszej stronie.
Nie czekam z oddaniem materiału ślubnego do finalizacji pleneru. Oddaję Wam pendrive z miejscem na zdjęcia z sesji (udostępnię Wam je online). Co do miejsca i daty pleneru, umówimy się na konkretny termin. Pojedziemy gdzie tylko zechcecie. To nasze wspólne dzieło. Skupię się na Waszych uczuciach, na szczerych emocjach. Chcę, byście czuli się swobodnie i ulegli swojej miłości. Mnie już znacie, nie krępuje Was aparat, ani moja osoba, zawsze panuje luźna atmosfera. Średnio jest to 3 do 5 godzin. Zazwyczaj na plenerach towarzyszy mi asystent.
Istnieje możliwość pleneru zagranicznego, nie dłuższego niż 4 dni. Wszelkie koszty z tym związane są po Waszej stronie (loty, nocleg). Dopłata do takiego pleneru to 500 zł. Dostajecie wtedy cały dodatkowy dzień sesji oraz co oczywiste większą liczbę zdjęć niż w przypadku pleneru jednodniowego.zasieg pracy           Jestem z Przemyśla w województwie podkarpackim. To główne miejsce mojej pracy. Jestem mobilny i nie mam problemu z dojazdami. W związku z pracą zawodową w dni powszednie oraz częstymi zobowiązaniami fotograficznymi zaplanowanymi na dni po Waszym ślubie, staram się nie zapuszczać dalej niż 250 km od Przemyśla. Dojazd w obszarze powiatu przemyskiego jest w cenie. Koszty dojazdu do innych lokalizacji są następujące. W promieniu do 50 km od granicy powiatu przemyskiego koszt dojazdu to 50 zł, w promieniu do 100 km – 100 zł, a w promieniu do 250 km dopłata wynosi 200 zł. Są to realne koszty paliwa. Koszty dojazdu będą uwzględnione w kwocie na Waszej umowie ze mną.                 Mój czas i amortyzacja sprzętu mają swoją cenę, jest zależna od przejechanych kilometrów, użytych materiałów i pochłoniętej energii. Cena jest jedna, nie oferuję kilku pakietów, oferuję produkt twórczy, którym jest finalny reportaż ślubny.
Bym mógł Wam wycenić swoją usługę, napiszcie lub zadzwońcie do mnie, poinformujcie mnie o dacie i miejscach reportażu. Wtedy podam Wam moją stawkę.publikacja.jpg                Dzięki publikacji skróconych reportaży moich par zamieszczanych na profilach społecznościowych TF i na tej stronie, macie wgląd w mój styl, w mój sposób łapania kadrów oraz w jakość zdjęć które oferuję (mimo małej rozdzielczości i mocno skompresowanej jakości). Własnie dzięki tym zdjęciom do mnie trafiliście. Dlatego zależy mi na tym, by móc pokazać Wasze zdjęcia kolejnych chętnym na współpracę ze mną. To istotny element promocji mojej pracy, pomagający przyszłym parom do mnie dotrzeć i podjąć ostateczną decyzję. Na moich fotografiach nie pokazuję nikogo w złym świetle, nie robię kompromitujących ujęć. Na swojej stronie wykorzystuję około 1/4 z finalnego materiału, na portalach społecznościowych pojedyncze, ciekawsze kadry.                  Jeśli jesteście już pewni, że chcecie podjąć współpracę właśnie ze mną, to zapraszam. Termin jest Wasz w momencie spisania umowy i wpłacenia zadatku w wysokości 500 zł. Reszta kwoty dopiero w momencie odbioru gotowego materiału. Jeśli chodzi o termin oddania Waszych zdjęć to wszystko zależy od daty ślubu. Zdjęcia obrabiam na bieżąco.

Wolne terminy sobotnie od maja do października:


2019 rok, wolne soboty to:
1 i 15 czerwca / 20 lipca / 24 sierpnia


2020 rok, wolne soboty to:
2, 16, 23 i 30 maja / 11, 18 i 25 lipca / 8 sierpnia / 12, 19, 26 września /
3, 10, 17, 24 i 31 października


2021 rok, wolne soboty to:
1, 8, 15, 22 i 29 maja / 12 i 19 czerwca / 3, 10, 17, 24 i 31 lipca / 7, 14, 21 i 28 sierpnia /
18 września / 2, 9, 16, 23 i 30 października


O terminy w innych miesiącach i na dni inne niż sobota, musicie zapytać.

Macie pytania?
Pytajcie na FB lub telefonicznie.